//reCAPTCHA
Blog

Poistná ochrana pre dovolenky v zahraničí


K zimnej výbave si pribaľte cestovné poistenie, ktoré zahŕňa aj zimné športy.

V cudzine je ošetrenie drahšie

Najvyššie náklady, spojené s úrazmi bývajú v susednom Rakúsku. Hneď za ním nasleduje Francúzsko. S výraznejšie nižšími sumami je na treťom mieste Taliansko. Náklady za základné prvotné ošetrenie sa rôznia podľa krajiny a typu zdravotníckeho zariadenia. V štátnej nemocnici je ošetrenie lacnejšie ako u súkromného lekára.

Ošetrenie nekomplikovaných úrazov

Rakúsko, Taliansko, Francúzsko : 500 - 700 EUR. V každej lyžiarskej lokalite však zaplatíte inú sumu.

Vysoké sumy za ošetrenie, transport a operačné zákroky

Náklady na ošetrenie zranení sú v zahraničí výrazne vyššie, ako u nás doma. Náklady za prevoz do zdravotníckych zariadení môžu to byť od štyridsať eur za prevoz sanitkou až po takmer štyritisíc, ak ide o prevoz vrtuľníkom. Operačné zákroky sa pohybujú na úrovni od tisíc eur až po niekoľko desiatok tisíc eur. Nižšie ceny zákrokov ako v západnej Európe sú stále v Českej republike.

Najčastejšie dôvody návštev zdravotníckych zariadení v zahraničí:

tráviace ťažkosti, alergie, dermatitídy, angíny, infekcie dýchacích ciest, rôzne zlomeniny rúk a nôh.


Poistná ochrana pre dovolenky v zahraničí
(Zdroj:www.google.sk)

Poistná ochrana detí

Ročne musí byť kvôli úrazu ošetrených v ambulancii či nemocnici 200 tisíc detí. Je to štatisticky každé piate dieťa. Vzhľadom na vysoký počet hospitalizácií a vážnych úrazov sa poistná ochrana detí stáva nevyhnutnosťou, najmä počas dovolenkového obdobia.

Zima je podľa štatistiky úrazov pre deti len o málo menej rizikovým obdobím ako leto. V porovnaní so školským rokom je počet úrazov počas prázdnin dvojnásobný. Štatisticky najrizikovejší je čas medzi 14. a 18. hodinou, kedy sú deti často bez dozoru dospelého.
V zime sú u detí najčastejšie otras mozgu, pomliaždeniny, vyvrtnuté členky, zlomeniny, infekcie dýchacích ciest a angíny.


Ideálne riešenie pre dovolenky v zahraničí
pre jednotlivcov, rodiny s deťmi a skupiny dovolenkárov.

Ideálne riešenie pre celoročných cestovateľov je podľa záujmu celoročné cestovné poistenie so všetkými rizikami vrátane zimných športov ako lyžovanie a snowboarding na vyznačených tratiach, bežkovanie alebo zimná turistika a pre účely letnej dovolenky plávanie, šnorchlovanie, potápanie s inštruktorom/licenciou, letná turistika, jachting, jazda na vodnom skútri, a pod.
Jedna poistná zmluva zmluva Vás ochráni

  • 365 dní v roku,
  • bez obmezdenia počtu ciest do zahraničia,
  • s neobmedzenou územnou platnosťou a
  • maximálnym poistným krytím na všetky riziká.

Poistná ochrana pre dovolenky v zahraničí


Viac o akciovej ponuke celoročného cestovného poistenia TU!
www.balunet.eu Catalog Clonet Katalóg internetových stránok