//reCAPTCHA
Blog

Vedeli ste, že až takmer pätina poistných zmlúv v rámci poistenia majetku je staršia ako 15 rokov a tým je veľké riziko podpoistenia?


Poistenie bytového domu a zodpovednosti správcu nehnuteľnosti

PODPOISTENIE

Veľa ľudí sa nad tým nezamýšľa, pokiaľ sa nestane poistná udalosť a následne jej plnenie a krátenie. Pritom predchádzať kráteniu poistného je veľmi jednoduché.
Pri uzatváraní zmluvy je dôležité si vybrať poistenie také, ktoré zahŕňa poistenie nehnuteľnosti, domácnosti ale aj zodpovednosti za škodu.

SPRÁVNA POISTNÁ SUMA

Ďalšou dôležitou vecou je určenie správnej poistnej sumy (to je suma na ktorú sa poisťuje daná nehnuteľnosť). Veľa majiteľov je podpoistených lebo si neaktualizujú svoje zmluvy. Aj keď pri uzatváraní zmluvy uviedli správnu poistnú sumu no do nehnuteľnosti investovali tak jej hodnota sa automaticky zvýšila.

NOVÉ POISTKY

Veľmi časté je aj podpoistenie pri nových zmluvách a to hlavne pri vybavovaní hypotéky kedy si ľudia neuvedomujú dôležitosť poistenia majetku a uzatvorenie zmluvy berú len ako podmienku banky a orientujú sa len podľa ceny poistenia, prípadne si poistia svoju nehnuteľnosť len na výšku hypotéky, kedy veľa krát je reálna hodnota nehnuteľnosti vyššia. Prípadne si poistia len nehnuteľnosť čo predstavuje len samotnú stavbu a jej pevne zabudované súčasti.
Pri výbere je dobre sa informovať, či poistenie kryje aj prípadné škody na vedľajších stavbách (garáž, plot, skleník a pod.).
Pri poistení zodpovednosti za škodu tretím stranám ste krytí v prípade neúmyselného poškodenia cudzieho zdravia, alebo poškodenia majetku susedov.
Poistenie bytového domu a zodpovednosti správcu nehnuteľnosti

Pokiaľ si nie ste istý s kvalitou vašej zmluvy alebo by ste si ju chceli nechať len skontrolovať, ponúkame vám bezplatnú kontrolu akejkoľvek poistnej zmluvy a garantujeme vám úsporu 10% a to bez chytákov.www.balunet.eu Catalog Clonet Katalóg internetových stránok