//reCAPTCHA

10 dôvodov prečo mať DNA test

Prihláste sa do nášho newslettra.

19.7.2021 / 7 min. čítania

Už chvíľu uvažujete o teste DNA pre správny životný štýl, ale stále si nie ste istí, či chcete objaviť svoje gény? Tu je 10 hlavných dôvodov, ktoré vás presvedčia, aby ste do toho išli!

dna4fit

1. Hodnota na celý život

Každý z nás, okrem identických dvojčiat, nesie jedinečný genetický kód. Ten poskytuje pokyny o tom, ako naše telo v našom živote funguje. To znamená, že test DNA je jeden test, ktorý už nikdy nebudete musieť opakovať. Výsledky platia po celý život!

2. Spoznajte sa lepšie

S vedomosťami prichádza porozumenie. Ako môžete schudnúť natrvalo a bez hladovania? Ako máte správne spať a regenerovať? Prečo na Vás káva nemá žiadny vplyv? Máte intolerancie, o ktorých neviete? Môžete urobiť viac pre Vaše kardiovaskulárne zdravie? Aká športová aktivita, starostlivosť o pleť alebo strava je pre vás najlepšia? Odpovede môžu byť ukryté vo vašich génoch. A prístup k nim vás môže dostať na správnu cestu k dlhodobému zdraviu a pohode.

dna4fit

3. Jednoduché a bezbolestné

Komplikovaný testovací postup? Od toho máme veľmi ďaleko - naše testy sú prakticky hračka. Prístup k bohatstvu informácií zamknutých v našej DNA je jednoduchší, než si dokážete predstaviť. Žiadna krv alebo ihly, žiadne návštevy ordinácií, test vyžaduje len pár minút v pohodlí domova a vzorku slín, ktorú pošlete do laboratória a nech sa páči – odokryli ste svoju DNA.

4. Od ľudskej interpretácie k skvelým výsledkom

Genetika je komplexná veda, takže môžete očakávať, že dostanete komplikované grafy a tabuľky s nepochopiteľnými symbolmi a vedeckým jazykom. Naša interpretácia výsledkov je iná, je zameraná na to, aby sme vám poskytli použiteľné poznatky zrozumiteľnou rečou a prehľadnou formou.

dna4fit

5. Ako mať odborníka na výživu, trénera, mentora vždy pri sebe

Naše testy DNA životného štýlu prichádzajú s personalizovanými odporúčaniami. To znamená, že dostanete akčné rady o tom, ako konať na základe vašich výsledkov. Mali by ste prijať rôzne opatrenia na prispôsobenie Vašich každodenných návykov tak, aby ste zvládli stres a produktivitu čo najlepšie.

dna4fit

6. Veda prvá

Myslíte si, že dekódovanie vašej DNA je nejaká košpirácia alebo veštenie z ruky? Sme presvedčení, že testy DNA musia klásť na prvé miesto kvalitu a spoľahlivosť. Gény, ktoré analyzujeme, majú vedecky dokázaný vplyv na Vaše telo. Musia byť podložené dostatočne spoľahlivými dôkazmi a kvalitným vedeckým výskumom. To znamená klinické štúdie a recenzované štúdie publikované v špičkových vedeckých a lekárskych časopisoch, ako sú The Lancet, Nature, Science, JAMA a ďalšie. Naše analýzy sú vykonávané podľa najvyšších štandardov kvality a bezpečnosti.

7. Vždy spolu s vami

Doslovne aj obrazne! Majte svoje výsledky a odporúčania všade so sebou, na cestách, v práci, pri športe, pri nákupoch, pri príprave jedál. Podeľte sa o fakty o sebe s rodinou, s trénerom, svojim lekárom či s priateľmi. Užite si komfort a vychutnajte si návod na správny životný štýl alebo recepty na prípravu skvelých jedál podľa Vašej DNA zo svojich ebookov alebo z tlačenej knihy.

dna4fit

8. Lepší spôsob, ako dosiahnuť svoje ciele

Koľkokrát ste si sľúbili, že schudnete, začnete cvičiť, zmeníte životosprávu? Ale vždy je tu niečo, čo Vás zastaví. Zvyčajne ani neviete kde a ako začať! Test DNA je ideálny prvý krok, ktorý vám ukáže najlepší spôsob, ako dosiahnuť svoje ciele.

Naučte sa udržiavať zdravú váhu

V kapitolách Vplyv diéty na telesnú hmotnosť a Stravovacie návyky zistite, ako vaše telo reaguje na tuky a sacharidy, ako ste náchylní k obezite, ako vnímate rôzne chute a aká strava vám pomôže dosiahnuť a udržať zdravú váhu.

Stravujte sa lepšie

V kapitolách Požiadavky na živiny a Detoxikácia sa dozviete ako môžete získať dostatok vitamínov a minerálov z konkrétnych potravín. Na základe Vašich génov by ste mohli byť náchylní na nedostatok alebo prebytok mikronutrientov a ich správnym dávkovaním môžete pôsobiť preventívne na svoje zdravie a zvládať oxidačný stres.

Vytvorte si lepšie návyky

V kapitolách Životný štýl a Metabolické charakteristiky zistíte o sebe veľa nového. Chcete lepšie spať? Zistite, či ste nočná sova alebo ranný vták a kedy ste počas dňa najproduktívnejší. Zistite, či by ste mohli byť náchylní na závislosť od alkoholu a kofeínu. Pozrite sa na svoj metabolizmus a zistite, či by vám mohlo prospievať obmedzenie laktózy, kofeínu, lepku.

Zamilujte sa do športu

V kapitole Šport a regenerácia získate znalosť o Vašich športových parametroch a to vám pomôže vybrať si cvičenie, ktoré vám môže priniesť najlepšie výsledky, ochrániť vás pred zraneniami a pomôcť vám stať sa lepším športovcom. Individuálny tréningový plán sa takto môže stať realitou.

Podporte zdravie Vášho srdca

V kapitole kardiovaskulárne zdravie podporte svoje srdce. Kardiovaskulárne ochorenia sú celosvetovo č. 1 medzi ochoreniami. Dá sa im však predísť! So správnou výživou, fyzickou aktivitou a myslením na podporu jedinečných potrieb vášho tela môžete chrániť svoje srdce a zdravie!

Starajte sa o svoju pokožku

V kapitole Omladenie pokožky si poradíte so zdravím a starnutím pokožky. Mäkká, hladká pokožka je výsledkom mnohých faktorov, vrátane vašich génov. Objavte, ako ste náchylní na dehydratáciu pokožky, suchosť, poškodenie buniek životným prostredím a dokonca aj celulitídu. Upravte starostlivosť o pleť a jej výživu tak, aby vyzerala a cítila sa dobre!

dna4fit

9. Konzultácie s porozumením

Poznať fakty o genetickej predispozícii, mať zrozumiteľné informácie presne podľa DNA je kvalifikovaný predpoklad na špičkové individuálne konzultácie s odborníkmi, lekármi, trénermi, fyzioterapeutmi, výživovými alebo mentálnymi poradcami a tie môžu viesť od skutočných individuálnych tréningových plánov až k personalizovanej zdravotnej starostlivosti.

10. Sila prevencie

Testy DNA životného štýlu sú vynikajúcim preventívnym nástrojom osobnej zdravotnej starostlivosti, v súčasnosti tým najlepším, čo môže veda ponúknuť. Rozpoznanie potenciálnych zdravotných rizík pred rozvojom akýchkoľvek príznakov znamená, že môžete problém zachytiť v zárodku a urobiť preventívne opatrenia ak ich prispôsobíte preferenciám Vášho tela. Aj keď všetci poznáme všeobecné pokyny pre zdravý životný štýl, môžeme urobiť oveľa, oveľa viac. Práve tu testy DNA životného štýlu vstupujú na scénu a dokazujú svoju hodnotu.

Pre našich klientov zabezpečíme:

  • Online správu poistných zmlúv s notifikáciami
  • Prideleného osobného správcu a likvidátora
  • Správnu likvidáciu poistných udalostí od nahlásenia
  • Komunikáciu s poisťovňami a likvidátormi
  • Konzultácie pre oprávnené osoby