//reCAPTCHA

Daň z poistenia vám nezvýši cenu poistenia

Prihláste sa do nášho newslettra.

28.01.2019 / 3 min. čítania

Nová 8% poistná daň vám (ne)zvýši cenu poistenia ak sa na to pripravíte už teraz.

Od 1. januára 2019 platí nový zákon o dani z poistenia, ktorý je jednotný vo výške 8% na všetky produkty neživotného poistenia (nedotýka sa len životného poistenia a povinného zmluvného poistenia).

Poistenie bytového domu a zodpovednosti správcu nehnuteľnosti

Do 1. januára 2019 bol 8-% odvod platený len zo zmlúv ktoré boli uzatvorené po 1.1.2017, ale nová daň sa vzťahuje aj na zmluvy, ktoré boli uzatvorené v minulosti a cena poistného bola vtedy kalkulovaná bez novej dane. Táto situácia logicky prináša tlak na ceny neživotného poistenia ale súčasne aj novú formu súťaže medzi poisťovňami o klienta.

Dlhodobo pozorujeme trend zlučovania poistných rizík do rámcovejších poistných produktov (inými slovami to na čo ste v minulosti potrebovali 2 alebo 3 poistné zmluvy máte už dnes v jednej). Zlučovanie poistných produktov alebo produktová optimalizácia má svoje výhody aj pre poisťovňu a aj pre klientov poisťovní.

Už dnes je však isté, že pri navrhovaných zmenách celkový počet uzatvorených poistných zmlúv na jedného klienta poisťovne mierne klesne a o zostávajúce poistné zmluvy sa bude medzi poisťovňami súťažiť, čo je v zásade pre klientov poisťovní dobrá správa.

Poistenie bytového domu a zodpovednosti správcu nehnuteľnosti

Bez ohľadu na akýkoľvek výsledok diania okolo poistnej dane alebo poistných odvodov je zrejmé, že príde k zmenám nielen na strane poisťovní resp. sprostredkovateľov, ale aj na strane rozhodovania a správania nás – klientov poisťovní.

Rozumnými rozhodnutiami sa dá napriek rastu cien poistenia do budúcnosti ušetriť. Najvýhodnejším spôsobom ako ušetriť je bezplatné porovnanie (audit) všetkých vašich poistných zmlúv naraz.

Pre našich klientov zabezpečíme:

  • Online správu poistných zmlúv a povinností
  • Prideleného osobného správcu a likvidátora
  • Správnu likvidáciu poistných udalostí od nahlásenia
  • Komunikáciu s poisťovňami, likvidátormi, znalcami, právnikmi atď.